środa, 12 marca 2014

Sutaszowy kwiat z gór Unaka


Przedstawiam Wam małą, prostą sutaszową broszkę, zamówioną jako prezent urodzinowy. Broszkę w takiej formie już kiedyś popełniłam (TUTAJ), teraz dostałam zamówienie na podobną, ale w innej tonacji kolorystycznej. Jeśli chodzi o kamień, to mój wybór padł na unakit. Niektórzy wierzą w "magiczną" moc minerałów, ja tak średnio. Ale jeśli kogoś to ciekawi, to...:
Jest to kamień półszlachetny, odmiana zielonego jaspisu (jaspis-heliotrop). Zawiera w sobie kilka rodzajów minerałów: zielony epidot, różowo-czerwony feldspar oraz kwarc. Nazwa pochodzi od miejsca jego odkrycia w górach Unaka, w USA. Oprócz Stanów występuje również w południowej Afryce, Brazylii i Chinach.

Podobno wspomaga osiągnięcie równowagi mentalnej, emocjonalnej i duchowej, a także usuwa negatywne energie i pomaga również w spełnieniu marzeń. U swego właściciela wyzwala wewnętrzną moc i pewność siebie. Wycisza problemy z dzieciństwa, które siedzą gdzieś w zakamarkach umysłu i nadal dają o sobie znać. Pozwala iść do przodu i pogodzić przeszłość z przyszłością.


5 komentarzy:

 1. Piękna broszka i piękny kamień, fajnie dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Ja też nie specjalnie wierzę, w moc kamieni, ale jeśli komuś to pomaga to wspaniale. Ja dzielę kamienie na ładne i brzydkie:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To też prawda - bywa, że "szlachetność" kamienia nie idzie w parze z jego urodą ;)

   Usuń
 2. Piękny kwiat. Unakity są piękne i w jakiś sposób wierzę w moc kamieni. Czasami z nimi "pracuję", ale to bardziej hobbystycznie. Nie jestem jednak specem w tej dziedzinie ;).

  www.swiatsutaszu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna, taka elegancka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Owszem, idealna do lekkiego szala - w takich nieco jesiennych klimatach...

   Usuń

Dziękuję Wam za wszystkie komentarze, są one dla mnie ważnym świadectwem tego, że ktoś docenia moją twórczość i poświęca swój cenny czas, by mi o tym powiedzieć :) Obiecuję (w miarę możliwości) nie pozostawiać bez odpowiedzi żadnego komentarza!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...